0item(s)

V košíku nie sú žiadne položky.

Product was successfully added to your shopping cart.

Diaľkový 4 zónový RGB a RGBW ovládač CLEVER - dotykový

Diaľkový 4 zónový RGB a RGBW ovládač CLEVER - dotykový

Napíšte recenziu ako prvý!

Rýchly prehľad

Vhodný pre: RGB a RGBW LED pásy a RGBW žiarovky CLEVER
Komunikácia: Rádio frekvenčná 2,4GHz
Dosah: 30m
Rozmery: (ŠxVxH) 52x120x21mm
Inštalácia: Ľubovoľná
Napájanie: 2xAAA 1,5V články
Max počet ovládaných zón: 4
Rozsah stmievania: 10 – 100%
Plynulé rozsvietenie po zapnutí: NIE(rýchle)
Počet ovládaných prijímačov pre zónu: >10
Možnosť nahradenia aplikáciou v smartphone: ANO
Vode odolnosť: NIE
Certifikácia: CE, RoHS
Záruka: 2 – 3 roky

Skladová dostupnosť - Nie

Dostupnosť: Skladom

bez DPH: 16,58 € 19,90 €

* Povinné pole

bez DPH: 16,58 € 19,90 €

Detaily

Diaľkový ovládač CLEVER je prioritne určený pre všetky RGB a RGBW LED pásy a RGBW LED žiarovky CLEVER E27 6W a E14 5,5W . Tiež je ním možné ovládať aj Jednofarebné LED pásy a tiež ploché svietidlá rady PROFESSIONAL ,ale len v kombinácií s univerzálnou riadiacou jednotkou. LED pásy, žiarovky a uvedené svietidlá je možné ovládať bezdrôtovo s použitím kompatibilných riadiacich jednotiek až na vzdialenosť 30m. K ovládaniu RGBW LED žiaroviek z rady CLEVER nie je potrebná žiadna ďalšia riadiaca jednotka, nakoľko tú ma žiarovka integrovanú. Ovládač dovoľuje ovládanie každej zóny samostatne, prípadne kombináciu vybraných zón, alebo aj všetkých zón spoločne. Jednu riadiacu jednotku, prípadne RGBW LED žiarovku je možné ovládať viacerými kompatibilnými ovládačmi, čo zvyšuje komfort ovládania napríklad na schodiskách, chodbách a podobne. Celý systém je možné rozšíriť o ovládanie pomocou aplikácie v smartphone k čomu je však nutné použiť vyššie spomenutú univerzálnu WiFi riadiacu jednotku  ,prípadne k riadiacim jednotkám a žiarovkám ktoré nemajú integrovaný WiFi modul dokúpiť Prevodník z WiFi na RF signál. Vhodným doplnkom je praktický držiak na stenu.

Kompatibilné prijímače a prevodníky nájdete v súvisiacich produktoch tohto produktu.

 

Príklad ovládania osvetlenia:

Zóna 1 - LED pás strop v obývačke

Zóna 2 - LED svietidlá v obývačke (len rady Professional)

Zóna 3 - LED pás za TV spolu s RGBW LED žiarovkou v jedálni

Zóna 4 – LED pás ,alebo svietidlá v jedálni

Opis funkcií:

Okrem funkcie stmievania umožňuje meniť farbu svetla v rámci spektra RGB ,pokiaľ nim však riadite RGBW pásy, alebo RGBW žiarovky viete nastaviť aj 100% bielu farbu ,ktorá je na LED páse, alebo v žiarovke  ako samostatná a teda nevzniká zmiešaním RGB farieb ako je to pri RGB LED pásoch. Na stmievanie je určené dotykové dvoj tlačidlo. Hlavnými tlačídlami I /O zapínate/vypínate naraz všetky zóny alebo podržaním tlačidla I nastavite na všetkých zónach bielu .Dúhový dotykový prstenec slúži na výber konkrétnej farby zo spektra RGB. Na ovládanie jednotlivých zón sú určené tlačidlá na spodku ovládača označené číselne 1-4 .Každé zónové tlačidlo ma dve polohy a to I/O (zapnúť/vypnúť) .Ak chcete riadiť zónu 2 tak najprv stlačte zónové tlačidlo 2 a potom na dúhovom prstenci nastavte farbu aká Vám vyhovuje. Následne si nastavte intenzitu svetla alebo režim dynamickej zmeny farby . Nastavenie bielej farby pri RGB ,alebo RGBW LED pásoch sa vykonáva podržaním hlavného tlačidla ON.

Spárovanie ovládača s riadiacou jednotkou ,alebo žiarovkou:

Po zapojení svetelnej sústavy do siete ,ktorej súčasťou je aj riadiaca jednotka, prípadne žiarovka CLEVER (dokupuje sa zvlášť) okamžite stlačte krátko tlačidlo zóny ,na ktorú chcete pripojiť danú svetelnú sústavu .Následne svetelná sústava 3x zabliká a spárovanie prebehlo úspešne

Ak chcete sústavu odpárovať ,postupujte nasledovne:

Odpojte svetelnú sústavu a zo siete a znova zapojte do siete a okamžite stlačte 5x zónove tlačidlo , a keď svetlená sústava 8x zabliká ,odpárovanie prebehlo úspešne .

 

Prečo je možné ovládať týmto ovládačom ploché svietidlá len z rady PROFESSIONAL ?

Je to preto, lebo len tieto ploché svietidlá sú ako jedine na trhu napájané konštantným napätím DC 24V a nie konštantným prúdom ako všetky ostatné.

Pokiaľ však už máte kúpené ploché svietidlá a chceli by ste ich stmievať, riešením je výmena pribalených zdrojov za jeden Bezdrôtovo ovládaný prúdový zdroj z rady EASY 50W ,alebo 75W (s ohľadom na jeho max. zaťaženie) a prikúpením kompatibilných ovládačov z rady EASY . Systémy z rady EASY a PERFECT ponúkajú okrem riadenia LED pásov, LED svietidiel aj riadenie – stmievanie LED žiaroviek pomocou prijímačov EASY AF-2501SAC , alebo PERFECT AF-1009SACAF-1009SAC HP.

Záruka:

  • Záruka 2 roky je štandardná zákonná záruka.

  • Záruka 3 roky zahŕňa (2 roky zákonná záruka +1 rok predĺžená platená záruka).

  • Záruka 2 až 3 roky sa vzťahuje na vady výrobku , ak bol používaný v zhode s návodom na použitie a spôsobom, ktorý zodpovedá normálnemu používaniu výrobku.

  • Služba Predĺžená záruka je vyslovene uvedená na nákupnom doklade.

Ďalšie informácie

Kód - SKU FUT096
Skladová dostupnosť Nie
Akcia Nie
Nové produkty Nie
Náš tip Nie
Tovar II. akosti Nie
Výpredaj Nie
Merná jednotka - meter 1 kus
Čakacia doba je 3-7 dní Nie
Čakacia doba je 14 dní Nie
Čakacia doba je 14 dní (Custom production) Nie
Čakacia doba 4-6 týždňov Nie
Video Nie

Štítky produktu

Pre oddelenie štítkov použite čiarky. Viacslovné frázy ohraničte apostrofmi (').

  1. Napíšte recenziu ako prvý!

Napíšte vlastnú recenziu